Projeler ve Çözümler

Coşkun Et ve Süt – Mobil Satış Sistemi Projesi

Coşkun Et ve Süt Ürünleri
Kurumsal Kaynak Planlama - Link Güneş Sistemi
Kurumsal Kaynak Planlama – Link Güneş Sistemi

Kurumsal Kaynak Planlama

Gıda sektöründeki köklü ve öncü kuruluşlardan birisi olan Coşkun Et ve Mamülleri San.ve Tic. A.Ş., ürünlerini imal ederken gösterdiği titizliği ERP paketini ve destek hizmetini aldığı firmayı seçerken de gösterdi. İstanbul Kağıthane’de yer alan üretim tesislerinde 2005 yılından bu yana ERP çözümü için Link Güneş Sistemini ve Nokta Bilgisayar desteğini tercih etmektedir.

Mobil Satış Sistemi Projesi

Nokta Mobil Satış Sistemi Projesi
Nokta Mobil Satış Sistemi Projesi

Mevcut sisteme daha sonra Nokta Bilgisayar tarafından geliştirilen Mobil Satış ve Sevkiyat Sistemi eklenmiştir.

Proje kapsamında, sahada görev yapan plasiyerler, el terminalleri ile siparişleri topluyor, alınan siparişler internet üzerinden merkezi birime aktarılıyor. Daha sonrasında Mobil Satış Sistemi içerisinde yer alan Sevkiyat Sistemi ile barkod taratılarak müşteriye hatasız olarak sevk ediliyor.  Ayrıca web üzerinden kilo etiketli barkod ile alınan siparişler de yine internet üzerinden üzerinden merkezi birimde kullanılan Link Güneş Sistemi’ne kayıt ediliyor.

Firma, kurulan bu sistemi online olarak üç ayrı lokasyonda kullanmaktadır.

Satış Sipariş Sistemi:

Satış Sipariş Sistemi, mobil internet altyapısı üzerinden online olarak çalışıyor ve alınan siparişler anlık olarak merkezi birimdeki Link Güneş Sistemi’ne kayıt ediliyor. Sipariş aşamasında, ürün girişi; ister barkod okutularak istenirse de elle ürün kodu girilerek yapılabiliyor.

Sahadayken alınan siparişler, hem merkezi birimdeki yöneticilere hem de müşterilere e-posta ile gönderilebiliyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak plasiyerin yanında bulunan yazıcıdan kağıt dökümü alınabiliyor.